Од понеделник нови врнежи од дожд и снег

Loading...

Викендов во Скопје претпладне ќе биде облачно и магливо, а преку ден магливоста ќе се намалува. За разлика од изминатите денови температурата ќе биде во благ пораст.
Во понеделник кон крајот на денот, во текот на ноќта и во вторник претпладне се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд и снег.
Во вторник и среда ќе дува и умерен до засилен северозападен ветер што ќе услови повторно опаѓање на температурата.

loading...