Од работа веднаш одете си дома- Скопје зафатено од големо невреме!

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром.
Невремето се приближува кон Центар и Карпош.
Според УХМР истокот и југоистокот на Скопје е зафатено од нестабилност проследено со пороен дожд и грмежи.

Loading...