Од утре повторно врнежи

Loading...

Зголемување на облачноста, а во попладневните часови и нови врнежи од дожд на пониските места, како и снег на планините, најавува за утре УХМР.


Врнежите се очекува најпрво да бидат поинтензивни на запад, а потоа да се прошират насекаде и да траат и во вторник кога ќе бидат засилени на југоистокот и истокот.

loading...