Од 12 заразени во Скопје 9 се од исто семејство во Чаир

Loading...

Од 12 заразени во Скопје 9 се од исто семејство во Чаир

Ова потврдува дека треба да се внимава со групирањата и да се почитуваат препораките кои што ги даваат здрваствените власти. Деновиве скоро сите случаи кои се регистрираат во Скопје доаѓаат од Чаир, Бутел или Гази Баба.

Филипче денеска изрази голема загриженост поради ова непочитување на препораките:

Филипче контра Реисот: Коронавирусот ниту е мртов, ниту е заминат

А Реисот Сујелма Реџепи вчера пак, триумфално го прогласи КОРОНА ВИРУСОТ за мртов!

Реисот Сулејман Реџепи го прогласи КОРОНА ВИРУСОТ за мртов!!

По вчерашните масовни собири пред џамиите не сме сигурни дека нема да има кукање за две недели од сега.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...