Оливер Спасовски најави брзи избори во склоп на „новата нормалност“

Loading...

Оливер Спасовски најави брзи избори во склоп на „новата нормалност“

Во своето обраќање во живо, предмалку Оливер Спасовски објави завршување на рестриктивните мерки.

Се укина полицискиот час!

Повикувајќи ги сите да се навикнат на тоа дека вирусот ќе биде и остане со нас и во иднина сите треба да се навикнеме на како што рече „нова нормалност“. Спасовски рече дека веднаш по завршувањето на „вонредната состојба“ ќе продолжат да течат роковите за одржување на парламентарните избори.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...