Оливер Спасовски: Новогодишната ноќ на територијата на државата помина мирно

Новогодишната ноќ на територијата на државата помина мирно, без поголеми нарушувања на јавниот ред и мир.
Сакам да се заблагодарам на сите граѓани, на медиумите, на сите полициски службеници кои работеа цела новогодишна ноќ на зачувување на јавен ред и мир и на спроведување контроли, благодарност до сите лекари и медицински персонал коишто дежураа и работеа на зачувување на здравјето и животот на граѓаните, на противпожарните служби, комуналните служби, сите оние кои допринесоа да имаме мирна и безбедна новогодишна ноќ.
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.