Оливер Спасовски позитивен на коронавирус

Loading...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски објави дека е позитивен на Kовид-19.

Тој преку обајава на својот Фејзбук профил ја извести јавноста за добивање на позитивниот тест кој бил направен во текот на вчерашниот ден.

loading...