Оливер Спасовски ќе се тестира за корона вирусот

Loading...

Оливер Спасовски ќе се тестира за корона вирусот

Оливер Спасовски на денешната прес-конфереција информираше дека ќе се тестира за корона вирусот. Пред неколку дена министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека смета оти и премиерот треба да се тестира.

Спасовски, Филипче и уште неколку владини фунционери се во изолација откако присуствуваа на состанок на Кризниот штаб во Куманово каде повеќемина членови беа позитивни на корона вирусот. Како што е познато градоначалникот на Куманово е позитивен на КОРОНА ВИРУСОТ и во време на средбата ниту тој ниту владината делегација не беа свесни за тоа.

Градоначалникот на Куманово е заразен со коронавирус

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...