Опозицијата није одавде!

Опозицијата није одавде! Таа протестира против се’, освен против она што и’ се случува во парламент и за што треба да е најалармирана. Досега сите ние протестираме против Преспанската фарса, тие глумат лудило, односно нормалност во лудилово. Опозиција која е ни жена ни риба, ни маж ни евнух. Овие не ги искористија ни парламентарните методи, а ќе користат вонпарламентарни. Досега се воздржував свесно да покажам со прст кон опозицијата која е колаборатир, надевајќи се дека ќе се свестат. Но, тие го раситнуваат отпорот кој граѓаните сами го градат! Срамот ќе го носат заедно со СДСМ.

П.С. Гледам, и адресата им е соодветна!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.