Општа тепачка во трамвај во Сараево: Мигранти и неколку граѓани се степале, користеле и палки (ВИДЕО)

Loading...

Деновиве се случи тепачка меѓу патници на трамвај во сараевската населба Пофалиши. Возилото беше запрено веднаш на трамвајската станица.

Еден читател испрати видео од пресметката. Таа рече дека мигрантите се судриле меѓу себе, но и неколку граѓани.

  • Тепачката траеше повеќе од 10 минути, па ги избркаа сите патници надвор, рече таа.

Граѓаните застанаа пред трамвајот и со страв гледаа како внатре се одвива вистинска драма. Некои учесници во конфликтот имале и некои предмети во рацете со кои се удирале едни со други.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...