Општа тепачка во трамвај во Сараево: Мигранти и неколку граѓани се степале, користеле и палки (ВИДЕО)

Деновиве се случи тепачка меѓу патници на трамвај во сараевската населба Пофалиши. Возилото беше запрено веднаш на трамвајската станица.

Еден читател испрати видео од пресметката. Таа рече дека мигрантите се судриле меѓу себе, но и неколку граѓани.

  • Тепачката траеше повеќе од 10 минути, па ги избркаа сите патници надвор, рече таа.

Граѓаните застанаа пред трамвајот и со страв гледаа како внатре се одвива вистинска драма. Некои учесници во конфликтот имале и некои предмети во рацете со кои се удирале едни со други.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.