Орев коцки: Сочен бисквит и чоколаден фил – ќе ве освои на првиот залак

Loading...

Вкусни орев коцки за сите љубители на колачи со ореви и чоколадо.
СОСТОЈКИ ЗА БИСКВИТ:
4 белки
150 гр маргарин на собна температура
150 гр шеќер
150 гр мелени ореви
70 гр глатко брашно
1/2 прашок за печиво
СОСТОЈКИ ЗА ГЛАЗУРА:
4 жолчки
150 гр шеќер во прав
20 гр ванилин шеќер
СОСТОЈКИ ЗА КРЕМ:
100 мл млеко
100 гр мелени ореви
100 гр чоколадо за готвење
100 гр шеќер
100 гр маргарин
мелени ореви за посипување
Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

loading...