Освежителна витаминска бомба – Ладна супа од цвекло и ѓумбир

Loading...

1 кг цвекло
2 шолји зеленчукова супа
1 лажица мелен ѓумбир
1 лажица сок од лимон
сол и мелен црн пипер
Испечете го цвеклото, излупете го и ставете го во блендер. Додадете ги претходно сварената супа, ѓумбирот и лимоновиот сок. Посолете и зачинете со мелен црн пипер по вкус. Измиксајте, изладете ја супата и послужете.

 

loading...