Освежителна витаминска бомба – Ладна супа од цвекло и ѓумбир

1 кг цвекло
2 шолји зеленчукова супа
1 лажица мелен ѓумбир
1 лажица сок од лимон
сол и мелен црн пипер
Испечете го цвеклото, излупете го и ставете го во блендер. Додадете ги претходно сварената супа, ѓумбирот и лимоновиот сок. Посолете и зачинете со мелен црн пипер по вкус. Измиксајте, изладете ја супата и послужете.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.