Освен во кујната, алуминиумската фолија е одлична и за убавината

Алуминиумска фолија има секоја домаќинка, но освен што ја користат во кујната таа исто така е одлична за убавина и отстранување на заморот од лицето.
Користењето алуминиумски фолии за да се ослободите од замор е стара традиција препознаена низ целиот свет.


Прво, ставете неколку ленти од алуминиумската фолија во замрзнувачот од 2 до 4 часа.
Потоа ставете ги лентите на лицето, особено на образите или трепките, и оставете ги се додека не се почувствувате целосно опуштено.
Откако ќе ја отстраните алуминиумската фолија, веднаш ќе забележите дека симптомите на замор и несоница се повлечени.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.