Ослабела 70 килограми за две години: Била депресивна и уморна, а потоа променила само 3 работи во својот живот

Loading...

Аманда Менди Вуд (37) за две години ослабела дури 70 килограми и тоа благодарение на само три правила до кои таа се придржувала со цел да го изгуби вишокот килограми. Менди ја започнала својата трансформација во 2015 година, откако и се смачило постојано да се чувствува уморно.
Вуд во тоа време тежела 170 килограми. Таа заминала на нутриционист кој и ја урамнотежил исхраната и го одредил нејзиниот внес на калории, што претставувал првиот чекор.
“Правам баланс во исхраната така што 35 проценти од моите калории се јаглехидрати, 25 отсто се масти и 40 проценти се протеини”, изјавила таа.

Im so thankful that the girl on the left took steps to put herself first. To learn, grow and develop. To get stronger, to fuel her body better and to become a better version of herself. The girl on the right is continuing this journey and becoming a better version of herself and happier with who she is every single day. . Has the journey been easy? No. Has it been perfect? No. I’ve struggled every single day, but CONSISTENCY trumps all. As @syattfitness says, you can’t fail. You never fail. Just get back on track and keep going. ❤ . . . . . . #fattofit #fat2fit #obesetobeast #weightlossjourney #weightlosstransformation #weightlossmotivation #weightlossblogger #transformationinprogress #girlswholift #weightlosscommunity #healthyhabits #goaldigger #workinprogress #fitlife #extremeweightloss #naturalweightloss #extremetransformation #mevsme #beforeandafterweightloss #beforeandduring #fitstagram #workforchange #happyhealthylife #transformationinprogress #beforeandafter #thickthighssavelives #sfinnercircle #consistencyiskey #progressnotperfection #transformationtuesday

A post shared by Mandie ?? (150+lbs lost) (@mandies_transformation) on


Вториот чекор бил вежбањето – по неколку неуспешни обиди во теретана, таа најмила личен тренер.
“Заминувањето во теретана е мојот омилен дел од неделата”.


Третата и за неа најважна работа е пронаоѓање на рамнотежа и поставување на разумни цели.
“Губењето на два килограми се многу поразумни и подостижни отколку 90”, вели Вуд која додава дека луѓето едноставно треба да бидат љубезни кон себе бидејќи никој не е совршен.
“Само не се откажувајте”, додала таа.

loading...