Ослабете брзо и лесно: Диетава согорува и до килограм дневно

Многу истражувања покажаа дека лимонот помага во процесот на „согорување“ на маснотиите, така што диетата со лимон ќе ви помогне да го постигнете она што од секогаш сте го посакувале. Со оваа диета ќе губите на тежина многу брзо, речиси еден килограм дневно.

Ослабете брзо и лесно: Диетава согорува и до килограм дневно

Диетата се нарекува и „чистење со лимон“, бидејќи го чисти телото од натрупаните токсини. Со оваа диета брзо ќе го зајакнете и својот имунитет.

– 8 чаши вода со сок од лимон
– 1/2 шолја мед
– неколку коцки мраз
– 10 листови нане

Подготовка:

Загрејте ја водата, но не би требало да зоврие, на не повеќе од 60 степени. Додајте ги сите состојки и нека мешавината стои во фрижидер неколку часа. Пијалокот по ладењето е подготвен, а можете да додадете и коцка лед во секоја шолја.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.