Ослабнала 29 килограми бидејќи го променила начинот на кој го пие утринското кафе

Loading...

Ели Фишер конечно има стомачни мускули, а не сало околу стомакот. На неа ѝ било потребно помалку од една година за да ослабне речиси 30 килограми и да го елиминира постпородилното стомаче, а еве како успеала во тоа.
За време на бременоста, Фишер јадела до 3000 калории дневно, а признава дека уживала во големите, масни и вкусни оброци. По породувањето, таа одлучила да го отстрани вишокот килограми.


Во јануари 2017 година, таа ја започнала својата трансформација.
“Пред породувањето имав 56, а сега имам 60 килограми. Но, сега го сакам своето тело, се чувствувам убаво и имам повеќе мускули”, изјавила Ели за порталот “Pop Sugar”.


Таа започнала да ги брои калориите, а потоа заклучила дека треба да има голема порција вечера, а денот го започнувала со скромен појадок. Ниту ручекот не бил преобилен.
“Најголемата револуција во мојот режим е тоа што ги елиминирав сите вкусови и додатоци во кафето. Порано консумирав кафе со шеќер, млеко и шлаг. Сега пијам само црно кафе. Ги броев калориите и се радував на омилената вечера. Со тоа успеав во моите цели кои не беа нереални – сè што сакав е да си ја вратам претходната килажа”, раскажала Фишер.
Ели Фишер започнала и да вежба, но не претерано.

Someone once told me that your most powerful weapon is your smile, nothing else can cut through darkness, brighten your mood and change an atmosphere, more then ones smile ? . My tooth snapped in half yesterday, yes. Despite everything that happened, I realised, if I wasn’t smiling at the time of the incident, I could of ended up with a completely split up face. Yes my tooth is super bad, I’m not brushing that off nor the fact that I ended up mildly concussed, with a swollen nose and lip abrasions!!! However I like to think my smile protected me a lot more then I realised yesterday. . I am trusting that a good outcome will come in regards to this incident mentioned in my last post, because I believe in people and humanity, and I’m choosing and trying to smile as much as I can through it, even though I don’t feel like it right now, because I know that, that will help me through this?? thank you so much for all the well messages received, the support, the recommendations, the love and the ongoing comments and presence today. I truly can’t express how much it’s meant to me. I value you so much!! ?? I wouldn’t be able to put a smile on my dial as easily as I’m able to right now without you all!! ?????❤? ?: @stevencutri Kimono by @skylahpark

A post shared by ELY FISHER (@elyfisher) on


“Најмногу вежбав обични клекнување и скокови. Мојот тренинг траеше половина час, три пати неделно. Резултатите беа одлични – немав вишок кожа и сè се врати на свое место”.
Таа вели дека во текот на својата трансформација се прифатила себеси и тоа за неа било терапевтско патување.

loading...