Осма жртва на протестите во Франција

Loading...

Францускиот министер за внатрешни работи, Кристоф Кастане, синоќа изјави дека уште едно лице загинало во протестите на движењето „жолти елеци“, со што бројот на загинати од почетокот на протестите во средината на ноември се зголеми на осуммина.


Кастане на својот „Твитер“ профил изјави дека најновата жртва настрадала во ноќта меѓу петокот и саботата.

loading...