ОТИШЛА ДА ГИ НАПРАВИ УСНИТЕ, ЦЕЛАТА ГЛАВА И ОТЕКЛА: НА КРАЈ ЗАВРШИЛА ВО БОЛНИЦА ВО ТЕШКА СОСТОЈБА

По интервенцијата за намалување на усните, која претходно ја наполнила со филер, Руби била преплашена бидејќи отокот растел од час во час. По отстранувањето на филерот дошло до реакција која го „скршила“ филерот, што довело до отекување на лицето.

Во коментарите многумина се огласија со слично искуство, а некои напишаа дека не ги отстраниле филерите бидејќи се плашеле од реакција.
ОТИШЛА ДА ГИ НАПРАВИ УСНИТЕ, ЦЕЛАТА ГЛАВА И ОТЕКЛА: НА КРАЈ ЗАВРШИЛА ВО БОЛНИЦА ВО ТЕШКА СОСТОЈБА

На козметичарот инјектирав филер за усни и завршив во болница – напиша Руби во објава на социјалните мрежи.

По интервенцијата за намалување на усните, која претходно ја наполнила со филер, Руби била преплашена бидејќи отокот растел од час во час. По отстранувањето на филерот дошло до реакција која го „скршила“ филерот, што довело до отекување на лицето.

На козметичарот инјектирав филер за усни и завршив во болница – напишала Руби во објава на социјалните мрежи.

Таа покажа како изгледа нејзиното лице по интервенцијата. Отокот не е само во пределот на усните, туку се проширил и на долниот и горниот дел од лицето.

Во коментарите многумина се огласија со слично искуство, а некои напишаа дека не ги отстраниле филерите бидејќи се плашеле од реакција.

Ми рекоа да не ги отстранувам филерите токму поради таа причина.

Истото ми се случи и мене и траеше неколку дена. Беше страшно, но потоа се беше во ред – напишала Руби во коментарите.

Руби потврди дека во меѓувреме отокот се смирил и дека се е во ред.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.