Откажан концертот на Пласибо во Скопје поради кризата со КОРОНАВИРУСОТ

Loading...

Откажан концертот на Пласибо во Скопје поради кризата со КОРОНАВИРУСОТ

Концертот на британскиот рок бенд „Пласибо“, кој требаше да се одржи на 25 јуни на стадионот на АРМ во Скопје се откажува. Ова го  соопшти „Авалон продукција“, додавајќи оти е откажана и целата турнеја на овој бенд за 2020 година.

Парите кои се дадени за картите ќе бидат рефундирани, соопштија исто така од Авалон.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...