Откако на клупата седна Ивановиќ, Црвена звезда реди само победи


Кошаркарите на Црвена звезда со 90-74 го победија Партизан во меч од АБА лигата, за црно-белите ова беше прв пораз во регионалното натпреварување.

Првото вечно дерби меѓу Црвена звезда и Партизан традиционално помина во тензична атмосфера и со прекини. На крајот на победа се радуваа црвено-белите.

 

Црвена звезда не знае за пораз откако за тренер беше назначен црногорскиот стратег, Душко Ивановиќ, ова беше петта победа под негово водство.

 

Дербито го одбележа прекин кон крајот на првиот период. Навивачите на Црвена звезда фрлаа со предмети кон судиите кои потоа го испразнија тој дел од трибините.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: