Откриена е тајната за најпознатиот трик на Дејвид Коперфилд (ВИДЕО)

Loading...

Американскиот магионичар Дејвид Коперфилд беше приморан на суд да открие еден од своите најпознати трикови.
Британецот Гавин Кокс покрена тужба откако паднал и се повредил за време на учеството во трик под име “Lucky 13″ во Лас Вегас. Тој го повредил рамото и потрошил 400.000 долари.
Во трикот бира 13 лица од публиката и прави тие да „исчезнат”.

loading...
Loading...