Откриени 31 илегалец на Богородица од африканските и азиските земји

Полицијата и царинските службеници во средата вечерта на граничниот премин Богородица, откриле вкупно 31 илегалец од африканските и азиските земји кои од Грција сакале да влезат во Македонија.
Илегалците биле откриени во пет вагони од товарен воз. Деветмина биле од Брегот на слоновата коска, деветмина од Сирија, осуммина од Мали, двајца од Сенегал, еден авганистанец, еден од Конго и еден од Буркина Фасо.Илегалците им биле предадени на грчките царински власти на граничниот премин Евзони.
МакфаксПолицијата и царинските службеници во средата вечерта на граничниот премин Богородица, откриле вкупно 31 илегалец о

Пронајдете не на следниве мрежи: