Откриен генијален трик за подгревање на храната: Нема веќе чекање, подгрејте две чинии истовремено

Loading...

Многу следбеници му се заблагодарија на овој Тиктокер за откривањето на трикот, но имаше и такви кои сметаат дека ова не е безбеден начин.
Повторното загревање на храната во микробранова печка е брз и лесен начин. Нема валкање на многу садови, а целата храна на чинијата ја загревате во исто време на исто место. Меѓутоа, ако целото семејство планира да јаде повторно загреани остатоци, може да се случи употребата на микробранова печка да потрае и некои членови да го чекаат својот ред.
Ова особено се случува за време на празниците, што поттикна еден Тиктокер да смисли начин да се загреат што е можно побрзо и повеќе чинии одеднаш.
Еве како го направи тој тоа:

@salinasdamienThanksgiving hack #thanksgiving #fyp #lifehacks #happythanksgiving @tiffanyandcoco

♬ original sound – Damien Salinas

loading...
Loading...