ОФИЦИЈАЛНО: Роналдо оди во Јунајтед!

Loading...

И покрај многуте гласини, денеска и официјално Манчестер Јунајтед потврди дека Кристијано Роналдо по цели 12 години му се враќа на клубот.
Инаку, Роналдо беше пред потпис со Сити, но работите во последен момент се сменија.
Португалецот за Јунјатед одигра 292 натпревари, постигна 118 гола, освои трофеј во Лигата на шампионите, како и три титули во Премиер лигата.

loading...
Loading...