Официјално: Ѓоковиќ ќе настапи на Олимписките игри во Париз

Сега и официјално е потврдено: Новак Ѓоковиќ и Душан Лајовиќ ги исполнија условите според АТП рангирањето и го потврдија настапот на Олимписките игри, стои на официјалната сметка на Олимпискиот комитет на Србија на социјалната мрежа Х.

Иако неговиот настап беше под знак прашалник поради повредата на коленото на Ролан Гарос – и веднаш мораше да оди на операција – Новак има огромна желба на Србија да ѝ донесе златен медал.

Пронајдете не на следниве мрежи: