ОХРАБРУВАЧКИ: Втор ден по ред бројката на мртви во Италија опаѓа

ОХРАБРУВАЧКИ: Втор ден по ред бројката на мртви во Италија опаѓа.

Денеска Италија пријави нови 602 смртни случаи од КОРОНА ВИРУСОТ. Со што вкупниот број на случаи во Италија е 6077 што е најголем број помеѓу државите. Додека бројката на заразени се искачи на 63.928.

Па потоа прочитајте уште и ова:

Нови ограничувања на движењето – ФОТО приказ

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.