Падна првиот снег во Скопје

Loading...

Падна првиот снег во Скопје. На фотото може да видите игралиште во Центар на градот. Идила. Заличува на зима. Но, со ова следат и првите проблеми. Сега за сега нема чистење на снегот и ќе видиме дали ноќеска ќе има. Или градот ќе чека да се стопи снегот сам од себе. 
Низ републиката веќе има забрани за возење на неколку патни правци. Но тоа во другите текстови од истава рубрика или следете ги таговите.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...