Падна Твитер

Во моментов не може да се пристапи на оваа мрежа, која во Македонија и така и така не е користена многу од пошироката јавност. Но, се користи од политичките партии и стотиците ботови кои објавуваат по задача секој ден.

Неодамна имаше афера која беше објавена дека општина Кисела Вода плаќа стотици илјади денари за да го подобри имиџот на градоначалникот на Твитер…

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.