ПАЗЕТЕ СЕ ОД 25 ОКТОМВРИСКОТО ЗАТЕМНУВАЊЕ НА СОНЦЕТО! Еден знак победува, некој добива отказ, но НИКОЈ НЕ ТРЕБА ДА ГО НАПРАВИ ОВА

Вага
За Вагите ова затемнување ќе биде најзначајно бидејќи се случува во нивниот знак. Ги очекуваат радикални промени – имиџ, љубов, главни животни принципи… Совет е да се чувате од болести.

Шкорпија
Скорпијата ја очекуваат парични проблеми. Проверете ги сите ваши картички и лозинки. Не инвестирајте во сомнителни бизниси и внимавајте на вашиот јазик. Невнимателен збор може да има сериозни последици.

Стрелец
За Стрелецот, затемнувањето првенствено ќе ги погоди помладите браќа и сестри. Помогнете им ако им треба поддршка. Постои можност за изразено ривалство на работа.

Јарец
Во овој период, Јарците можеа да продадат или купат стан, да се иселат од изнајмениот или да започнат со реновирање. Можни се и меланхолија, тага и депресија, но овие чувства брзо поминуваат.

Водолија
Водолиите се соочуваат со големи промени во семејството, во него влегуваат нови луѓе. Затемнувањето носи и зголемена креативност, земете ја вашата четка и платно и креирајте!

Риба
Ова затемнување им го носи најдоброто на Рибите, на работа ги расчистуваат односите со „непријателите“. Тие ќе изгубат, а вие добивате постојана шанса да напредувате. Ви треба пауза.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.