Пак поскапуваат бензините

РКЕ ажурна и на ниво. Повторно во најкус временски период успеа да ги усогласи цените на бензините со сите можни светски трендови и движења.

Подолу се денешните цени:

Моменталините цени на енергенсите како што се објавени на страната на РКЕ

Дизелот од вечер на полноќ ќе се продава за два денари поскапо, односно цената се зголемува од 107,5 денари на 109,5 денари за литар.

Цените на бензините не се менуваат, па така БС-95 ќе се продава за 111,5 денари, додека БС-98 за 113,5 денари.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.