Пак се влошува состојбата во Италија : 743 починати во последното деноноќие

Loading...

Пак се влоѓува состојбата во Италија : 743 починати во последното деноноќие

Вчера мислевме дека Италија го помина најлошото и дека се ќе тргне во подобра насока. Ама денеска добивме црн, лош биланс. Нови 743 починати.

Денес починаа дури 142 лица повеќе од вчера. Во Италија сега има вкупно 6820 жртви на коронавирусот.

Инфицирани се вкупно 69.176 лица, од кои дури 5249 се заразени во последните 24 часа. Ова е втор најлош ден на Италија во борба со КОРОНАВИРУСОТ. И индикација дека најлошото сеуште не е зад нас!!

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!!

Па потоа прочитајте уште и ова:

КОРОНАВИРУС: Докторка од Куманово позитивна го напиша ова!!

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...