Палента со зеленчук

Loading...

Потребни состојки:
1 л вода
2 лажички сол
1 лажица маслиново масло
250 г палента
Праз
Кромид
Печурки
Црвена пиперка
Начин на подготовка:
Сварете ја палентата во вода во која ќе додадете сол и маслиново масло. Истурете ја во тавче премачкано со масло. Исечкајте го зеленчукот и пропржете го. Ставете го врз палентата и запечете го во рерна 8-10 минути. По желба ставете магдонос и маслиново масло.

loading...