Палчо за Наталија и Инфомакс. Богами поучно четиво.

Наша намера е објективно да ве информираме. На политичката сцена деновиве има голема акробации па затоа решивме да потсетиме. Причини има колку сакате. Но, за нив во наредните текстоти. Проследете како Палчо беседи за Наталија од Инфомакс, која деновиве го брани како сопствен син. 🙂 Тоа може да се нарече и со други зборови но ние не сме како нив, информираме ОБЈЕКТИВНО. Уживајте. Ова го нема ни во МОНТИ ПАЈТОН.
Освен со насловов, ќе бидам умерен и обзирен за Наталија Ивчева, од причини што е добра мајка. Ќе го прескочам почетокот за Тасев, фраерчето на батерии од #НипНоваМакеоднија, кумот #ЉубеБошковски, првиот шеф и кум во МВР, мрсен кум.
Само просто ќе одговорам на лагите на сегашниот ваљда содружник морам да бидам внимателен и нејзиниот аеродинамичен снимател изамбициран за политика Борислав.
Конкретно, никогаш не сум бил Комунист за да се освестувам, бев функционер во СДС 2000 година, кога Киро не го продаде името за прв пат, понатака Зоран Верушевски го познавам 20 години иако не се сложуваме со шиптарскиве НАТО политики.
Даље, немам потреба да носам блузичка под одело со ПУТИН насликан, смешно би изгледал патетично, како надобудниов Руски мислител на Наталија пратиљата мушка. Даље, Нате мори Нате, Стевче ми е сеуште пријател затоа сум нежен, затоа не расклопувам копиљаци за политика, копиљаци по кафичи брифирани по портали растропани. А можа лесно, но не сте вие битни, небитни, #Бојкотот е битен. Него оваа нарачка од ДонМијале ќе кошта многу, а замисли не треба јас ништо да правам, еве гледајте како сите Ве продава на парче жива мера. Ве продава не на мене, јас не сум Ви душманот, на #Зајеб ве продава на лудакон Муртински. А вие се фативте со мене, Ок не е страшно, дури и корисно е, доказ сте за ЗДЕЛКАВА која е фалс, но не ви кажал ДонМијале, за себе се испазари не за вас. Така да, цел центар информативен на клетоманскана зградурина со иницијали ДПМНЕ, заедно со цел ИНФОМАКС сте гола вода за политика. Дири и дебелоно празно детиште со ПУТИН на стомачено, мисли, ама само мисли дека е во некаква шема а не е.
За крај, нај конкренто: Два пати се видов со Кристијан за конкретна работа на 6 кат, еднаш за Горан Ангелов, нормално ме излажа, вториот пат пак излажа но со маткање а беше контра #Зајеб.
Пред да направам клипче за почетокот на падот на Грујо 2011 средбата со Бајден, бев кај него Палома Бјанка трети кат, да расчистам, ти ќе пишеш за ножињата во грбот или јас, НАРОДОТ мора да знае кој е душманот. Грујо не излажа, само преќуте, а за Сашо другарми од детство, кој денес го прозивам за предавство, оооооо тоа е фељтон, но Нате драга Нате, #Бојкотот е приоритет не кењајте, се брукате на ангро, за почеток само сексајте се, бољи сте.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.