Панговски објави слика од Касами со мапа на Голема Албанија. За негова победа во Тетово пресудни беа гласовите на Мицковски

Активистот Сашо Панговски објави фотографија од лидерот на Беса Билал Касами, кој во позадина има мапа на Голема Албанија.

Во коментар на сликата Панговски потсетува дека Касами и Мицкоски соработуваат во Тетово.

Другарот на Мицика со кој „победија” во #Тетово
Панговски објави слика од Касами со мапа на Голема Албанија. За негова победа во Тетово пресудни беа гласовите на Мицковски / Илустрација ПУЛС24, извор Фејсбук

Останува да се прашуваме на што мисли Касами кога се слика под вакви мапи кои ја претставуваат половина Македонија како дел на ГОЛЕМА АЛБАНИЈА…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.