Пандемијата на КОРОНА ВИРУС ја избрка кралицата Елизабета Втора од Бакингемската палата

Loading...

Пандемијата на КОРОНА ВИРУС ја избрка кралицата Елизабета Втора од Бакингемската палата.

Кралицата (93) и принцот Филип (98) овој викенд се однесени во замокот Виндзор, каде ќе останат во карантин доколку епидемијата се влоши во Велика Британија, беше објавено во саботата.

„Таа е во добра здравствена состојба, но се сметаше за најдобро да биде однесена на сигурно“, изјави извор близок на семејството.

Бакингемската палата е на 40 километри од замокот Виндзор каде што се сега, а е среде Лондон и има постојан проток на посетители со што се зголемува опасноста од зараза, рече изворот оправдувајќи го овој потег.

Во Британија досега има 1400 потврдено заразени и над 20 починати.

Ние спроведуваме истражување на нашата фан страна за тоа како Филипче се справува со оваа криза. Доколку сакате да се произнесете тоа можете да го сторите тука!

МЕРКИ (14.3.2020)

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...