Папата се моли сам на празниот плоштад

Папата Франциск одржа молитва против пандемијата и коронавирусот.
Сподели и папски благослов „Urbi et orbi“ кој инаку се дели само на Божиќ и Велигден, кога Плоштадот на Св. Петар е преполн од верници од целиот свет.
Папата го повика и целиот свет да се обедини во молитва и со тоа да одговори на пандемијата.

ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ НА ТЕМА:

Д-р Даниловски: Вирусот се одржува во воздухот дури 3 часа, се шири и аерогено

Радио станици на Пулс24

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.