Патник паднал во автобус и тешко се повредил

Loading...

Вчера попладне било пријавено дека во вторникот околу 13:30 часот на ул. “101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б. (77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската општа болница “8-ми Септември“ за укажување помош.
Се работи на расчистување на случајот.

loading...