Патниците што пристигнуваат од Германија сместени во карантинот во хотел „Дрим“ во Струга

Loading...

Патниците што пристигнуваат од Германија сместени во карантинот во хотел „Дрим“ во Струга

Вечерва околу полноќ очекуваме да слета авион со 180 наши сограѓани кои стигнуваат од Бон – напишаа од Владата. 8 автобуси се подготвени, со темелна дезинфекција, со заштита на возачите и со обезбедени закуска и вода за патниците. Согласно протоколите за државни карантини, граѓаните ќе се упатат во хотел Дрим во Струга, каде ќе поминат 14 дена во изолација.

Возачите на автобусите се опремени со заштитна облека, а обезбедена е вода и закуска за секој патник.

Вечерва околу полноќ очекуваме да слета авион со 180 наши сограѓани кои стигнуваат од Бон. 8 автобуси се подготвени,…

Gepostet von Влада на Република Северна Македонија am Sonntag, 29. März 2020

Утре треба да дојдат уште два авиони со наши државјани од Виена и од Базел.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ЗА АКТУЕЛНАТА СОСТОЈБА ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА:

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...