Патување без дечко: Каде одат соло девојките?

Loading...

Њујорк или Лондон е дефинитивно дестинација во која ќе заборавите сте сами, поради бројните ресторани, кафичи и продавници, а ако сте авантуристички тип, одберете ја Костарика, таа нуди прекрасни плажи. И не заборавајте – излезете од вашата комфорт зона, затоа што тоа никој нема да го направи место вас.

Која е најдобрата држава да се оди сам? Една од нив е Австралија. Иако мора со авион да стигнете таму и тој дел ќе ви е малку досаден, меѓутоа тој дел од земјината топка е за штанцање нови пријателства.

Ако сте авантуристички тип, секако одберете ја Костарика, која нуди прекрасни пејсажи, тропски плажи и посебна култура. Исто може да го доживеете во Нов Зеланд, кој поради својата убавина често е привлечно место за снимање филмови.

Од ориенталните дестинации тука се Јапонија, Виетнам и Еквадор. Тие држави се најпопуларни меѓу соло патниците, кои наместо одмор, сакаат да волонтираат со што е едно од најдобрите места за запознавање луѓе од целиот свет.

Прифатете го ризикот и осетете ја авантурата, изедете неколку бубачки, потрошете пари кои со месеци ги штедевте и разбудете се покрај некој нов „другар“.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...