ПАЦИЕНТ ЗАРАЗЕН СО КОРОНА СКОКНА ОД ЗГРАДА НА БОЛНИЦА И СЕ УБИ: Ова е петти ваков случај, се лекувал 10 дена

Loading...

60-годишен пациент со коронавирус скокнал од прозорецот на една болница во Тирана, а ова е петти пациент кој си го одзеде животот на тој начин.

Тоа се случило нешто по полноќ, а повредениот пациент бил во болница 10 дена каде се лекувал од вирусот, пренесува албанската агенција НОА.

Како што се наведува, полицијата е на терен и покрената е истрага во врска со овој случај.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...