„Па ти тогаш ГЛАСНО пеј“: Ана Бекута влегла во такси и поради тоа што и се случило цел регион вришти од смеа

Loading...

Фолк-пејачката Ана Бекута е многу активна на социјалните мрежи последните месеци, па редовно споделува фотографии и коментари од нејзиниот живот.
Оваа ситуација од таксито ги насмеа сите до солзи.
Имено, Ана влегла во такси и видела супер интересна сцена, поточно пораката на возачот „Те молам зборувај погласно, не можам да чујам од преградата“.
Таа веднаш го објави тоа на Твитер, а коментарите почнаа да се слеваат во истите секунди.
„Па, ова е нереално“, „Тогаш вие тогаш гласно пејте“, беа само некои од коментарите на објавата на пејачката.


Инаку, познатата пејачка дури создаде свој хаштаг – #svesamsteklasama, инспириран од сопствениот истоимен хит од 1996 година.
Ана очигледно ужива да биде дел од заедницата на Инстаграм и Твитер, па освен за објавување објави, редовно коментира. Таа неодамна остави смешен коментар под популарната објава на оваа мрежа, што предизвика огромен ентузијазам.

loading...