Педесет мртви во Индија, од гласните петарди не го слушнале возот кој ги убил

Loading...

Од буката на петардите при прослава на верски празник голем број луѓе загинаа кога на нив налета воз во северната индиска држава Панџаб, јавија локалните ТВ станици.
Како што објави агенцијата АП, индиски официјален претставник изразил стравување дека е можно во инцидентот да загинале дури 50 луѓе.

loading...