Педофил во Велес: Се соблекол гол пред малолетник

Полициски службеници вчера во 16.05 часот во Велес го уапсиле 60-годишниот Д.Ѓ. кој претходно во парк во Велес се соблекол пред малолетник.

Велес, споменик на гемиџиите

„Во координација со Jавен обвинител, по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од полицијата.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.