Пендаровски се изнервира за името, ама неговото!

Пендаровски се изнервира за името, ама неговото! И реагираше веднаш… Камо среќа вака да реагираа за името на државата нашите политичари во последните 30 години.

На денешната прес конференција по повод одржаниот советот за безбедност кај претседателот Стево Пендароски се случи еден интересен момент. Покрај сериозните теми кои беа очекувани да се соопштат, сепак презентерот на конференцијата го згреши презимето на претседателот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЗА НОВАТА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОДОЛУ:

читајте пулс24

ПЕНДАРОВСКИ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА – НОВИ 14 ДЕНА

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.