Пендаровски се изнервира за името, ама неговото!

Loading...

Пендаровски се изнервира за името, ама неговото! И реагираше веднаш… Камо среќа вака да реагираа за името на државата нашите политичари во последните 30 години.

На денешната прес конференција по повод одржаниот советот за безбедност кај претседателот Стево Пендароски се случи еден интересен момент. Покрај сериозните теми кои беа очекувани да се соопштат, сепак презентерот на конференцијата го згреши презимето на претседателот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЗА НОВАТА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОДОЛУ:

ПЕНДАРОВСКИ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА – НОВИ 14 ДЕНА

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...