Пендаровски: Хеликоптерите на АРМ немаат техничка можност да летаат во ноќни услови

Loading...

Хеликоптерите на Армијата немаат техничка можност да летаат во ноќни услови, напиша вечерва претседателот Стево Пендаровски на својот фејсбук-профил.
Ова, додава, е единствената причина заради која во гаснење на пожарите ќе се вклучат во раните утрински часови.

loading...
Loading...