Пензионер од дом за стари лица во Битола е позитивен на коронавирус

Loading...

Пензионер од дом за стари лица во Битола е позитивен на коронавирус

Вирусот е потврден кај 86-годишен пензионер од Домот за стари лица „Сју Рајдер“ во Битола.

Тој е во изолација а исто така во изолација се и неговите двајца цимери и шест лица од медицинскиот персонал. Во домот бил примен во март, а неговата внука неколку дена претходно се вратила од Германија.

Примен бил во редовна процедура и не му била направена епидемиолошка анкета.

Прочитајте уште и:

Уште две лица од Куманово починаа од коронавирусот

Сите го имаме белегот: Зошто всушност се прима БСЖ вакцината?

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...