Пензионер од дом за стари лица во Битола е позитивен на коронавирус

Пензионер од дом за стари лица во Битола е позитивен на коронавирус

Вирусот е потврден кај 86-годишен пензионер од Домот за стари лица „Сју Рајдер“ во Битола.

Тој е во изолација а исто така во изолација се и неговите двајца цимери и шест лица од медицинскиот персонал. Во домот бил примен во март, а неговата внука неколку дена претходно се вратила од Германија.

Примен бил во редовна процедура и не му била направена епидемиолошка анкета.

Прочитајте уште и:

Уште две лица од Куманово починаа од коронавирусот

Сите го имаме белегот: Зошто всушност се прима БСЖ вакцината?

Радио станици на Пулс24

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.