Пенливи Зимски Коктели

Loading...

Време е за иновативни коктели во кои една од состојките е волшебниот, неодолив афродизијак на шампањско …
 Танцување со ангелите
 -45 мл текила
-15 ml малина ликер
-15 мл свежо исцеден лимонов сок
-Пиво од Ѓумбир
Кристализирана ѓумбир или вар парчиња
Во чаша ставате текила, малина ликер и лимонов сок. Додадете коцки мраз и измешајте заедно. Додадете пиво од ѓумбир. Украсете со парчиња ѓумбир.
 
 Просеко Mojito
 -6 свежи листови нане
-Неколку парчиња на вар
-Сок од свежо исцеден лимонов
-Absolut 45 мл со вкус на малини
-45 мл Bakardija
-Сладок сируп (меша топла вода и шеќер)
-30 мл Просеко шампањ
Во чаша испасирајте ги листовите нане, додадете коцки мраз,сок од лимон и другите состојки. Измешајте и да уживате.
 
 Љубовна еуфорија
 -120 мл шампањ
-15 ml ликер со вкус на портокал
-Сок од брусница
-неколку суви боровинки
Го ставате ликерот со вкус на портокал во дното на чашата за шампањско. Отвори шише шампањ и ја полните чашата до врвот. Пред сервирање, сипете сок од боровинки, а како декорација, во чашата ставете малку суви боровинки.
 
Извор- cosmopolitan.rsВреме е за иновативни коктели во кои една од состојките е волшебниот, неодолив афродизијак на шампањско …

loading...