Переци со сирење

Потребни состојки:
250 г брашно
250 г свежо кравјо сирење
250 г путер
1 мала лажичка сол
За премачкување
1 јајце
Ким, сусам, ленено семе
Начин на подготовка:
Направете тесто од состојките и расукајте го. Со калап направете переци и ставајте ги во тава обложена со хартија за печење. Секое премачкајте го со јајце и наросете го со малку сол. По желба додајте и друго семе. Печете на 180 степени додека да добијат убава боја.

Пронајдете не на следниве мрежи: