Перишиќ од прослава директно на венчавка

Се чини дека фудбалерот на Хрватска Иван Перишиќ не е уморен од Светското првенство во Русија, но и од пречекот во Загреб и Задар.
Перишиќ на својот Инстаграм профил објави дека се уште не го прекинал славењето од понеделникот.

A post shared by ?Josipa Perisic? (@joop8) on


Имено фудбалерот бил кум на свадбата кај својот другар кој требало да се ожени пред неколку недели, но поради „не планираното“ задржување на репрезентацијата го поместил датумот на свадбата во интерес на СП.
Кумот на свадбата бил во придружба на својата сопруга Јосипа, а на споделената фотографија коментирала и Франка Беталиќ, преставничката на Евровизија оваа година за Хрватска која викендов се мажи за репрезентативецот Ведран Чорлука

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.