Петмина загинати од кои три деца во пожар во близина на Санкт Петерсбург

Руските власти соопштија дека телата на три мали деца се најдени меѓу петтемина загинати во пожарот во куќа во близина на Санкт Петерсбург.
„Три деца настрадаа. Според првичните информации, сите биле помали од пет години“, изјави неименуван извор.
Генералниот директорат за ленинградскиот регион при Министерството за вонредни состојби објави дека остатоците на местото на пожарот биле расчистени и истрагата е во тек. Причините за пожарот сè уште не се познати.
Според рускиот министер за вонредна состојба, вчера рано утрото е примен извештај за пожар, што зафатил 30 квадратни метри.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.